Free Box
Counter

 19087 visitors

 1 visitor online

home.gifWelcome to JIPLI

Międzynarodowy Dzień Wolności w Edukacji (MDWE)

15 września 2007 roku

Do Rodziców Edukacji Domowej i Osób Popierających Wolność w Edukacji

 

Międzynarodowy Dzień Wolności w Edukacji (International Freedom in Education Day -IFED), zaproponowany po raz pierwszy w bieżącym roku we Francji, będzie obchodzony w dniu 15 września 2007 r. Jego celem jest promowanie idei wagi swobodnego wyboru w edukacji oraz upowszechniania informacji o alternatywnych sposobach uczenia się, które są dostępne lub o które walczy się w różnych krajach.

Główny akcent położony zostanie na Edukację Domową, choć serdecznie zapraszamy do udziału w tym globalnym wydarzeniu także szkoły alternatywne i autonomiczne.

Zainteresowanie tym wydarzeniem rośnie tak w Europie, jak i na całym świecie. Przez cały wrzesień będą się odbywać różne imprezy związane z IFED. Dokładnie zaś 15 września planujemy w wielu krajach na całym świecie równoległe liczne akcje okolicznościowe.

Mamy nadzieję świętować wolność w edukacji za pomocą różnych imprez przyjaznych dla dzieci, takich jak np. „Drzewo edukacyjnych życzeń”, przez które dzieci powiedzą nam, jak chcą być kształcone.

W Paryżu zaplanowano olbrzymi piknik pod hasłem edukacji domowej, poprzedzony w dniu 10 września przez konferencję prasową.

W Londynie odbędą się Targi Edukacji Domowej.

W Wiedniu, wieczór 7 września został poświęcony dyskusji nt. wolności w edukacji, a także uprawiania edukacji domowej i unschooling’u.

W trakcie tygodnia poprzedzającego i następującego po 15 września trwać będzie zgromadzenie przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Stworzy ono możliwość uwydatnienia kwestii relacji między Prawami Człowieka a Edukacją Domową.

(tłumaczenie angielskojęzycznego tekstu ze strony: - M. Budajczak;

strona w j. niemieckim: www.netzwerk-bildungsfreiheit.de)


Polscy rodzice i sympatycy edukacji domowej oraz zwolennicy wolności w edukacji obchodzić będą Międzynarodowy Dzień Wolności w Edukacji upowszechniając wiedzę na ten temat w różnych formach i łącząc się „duchowo" i internetowo z promotorami tego Dnia z innych krajów.

Welcome to JIPLI

Go to the main website

JIPLI
welcometojipli.jpg

Calendar

^ Top ^

Webmaster: jipli a jipli point org
GuppY - http://www.freeguppy.org/    Site powered by GuppY v4.5.17 © 2004-2005 - CeCILL Free License

Document generated in 0.09 second